צביעת דלתות פנים

דף ראשי / צביעת דלתות פנים
סף דור

צביעת דלתות פנים בבית חדש

5 דברים חשובים שצריך להקפיד

צביעת דלתות פנים – הדלתות שבתוך הבית הן דלתות שחשופות לחבלות, לשריטות וגם ללכלוך. היות ואנחנו נתקלים בהם כל היום, פותחים סוגרים, ואם יש ילדים בבית הרי שהדלתות גם מתלכלכות הרבה יותר מהר וגם הצבע שלהם נוטה להתקלף במהירות, כי הילדים לא ממש מודעים שרכיבה על בימבה ברחבי הבית מחייבת בלימה לפני שנתקלים במשקוף או בדלת או כאשר גוררים כיסאות יש לעבור בזהירות באזורי הדלתות.

לכן, אנחנו רואים בדרך כלל שכאשר משפחה עם ילדים קטנים עוברת להתגורר בבית חדש, היא לא תוותר על צבע איכותי ועמיד על הדלתות ועדיף בצבע כהה שלא יבליט את הלכלוך שהילדים עמלים ואחראיים עליו…

על מה יש להקפיד בעת צביעת דלתות?

כדי שהעבודה תיעשה כראוי ובאופן מקצועי, חשוב מאוד לשים לב לטיפים הבאים. נהגו על פיהם ותיהנו מתוצאות מושלמות!

טיפ מספר 1 – מכינים את השטח

ראשית עלינו לדאוג שיהיו לנו 'חמורים' עליהם נוכל להעמיד את הדלתות בעת הצביעה. מתחת לאותם 'חמורים' יש לפרוס ניילון כדי הניילון יתפוס את שאריות הצבע שייזלו מהדלת הנצבעת. אם לא נכין את השטח יהיה עלינו לקרצף אחר כך שאריות עקשניות של צבע שלא יעשו לנו חיים קלים כי אחרי הכול מדובר בצבע מיוחד על בסיס שמן שמיועד לדלתות וכידוע הצבע הזה הוא צבע עמיד במיוחד. כמו כן יש להצטייד בבגדי עבודה ולהתחמש מכף רגל ועד ראש, כי כל בגד שיתכבד 'לטעום' מהצבע, יספוג את אותם טיפות צבע לצמיתות וחבל להרוס בגדים טובים.

טיפ מספר 2 – מפרקים את הדלת

צביעת דלתות מחייב את פירוק הדלת והורדה מהצירים. איך נעשה הדבר? יש לפתוח את הדלת לזווית של 90 מעלות ולבדוק שאין כל דבר שיפריע מלמעלה בפירוק של הדלת. כעת, תפסו את הדלת משני צדדיה ופשוט הרימו אותה בזהירות כדי שהיא תתנתק מהצירים שמחוברים למשקוף. במקרים של צירי פנדל קפיציים יש להיעזר באדם נוסף בעת פירוק הציר.

פירקתם דלתות פנים? כעת הורידו את הידיות שלא אמורות לחטוף מכות צבע והניחו אותם במרחק בטוח. העמידו את הדלת באופן מאוזן על החמורים והתארגנו לצביעה.

טיפ מספר 3 – נקו את הדלת

גם כאשר מדובר בדלת חדשה, יש להסיר את האבק, לבדוק שאין כל כתם או שאריות של דבק, כאשר מדובר בעבודה של צביעת דלת עץ, שאין עליה כל ציפוי אלא רק גימור כלשהו של לכה או צבע ניתן להיעזר בחומרים ייעודיים כדי להסיר אותם.

טיפ מספר 4 – צריך פריימר?

יש לבדוק אם יש צורך בפריימר שהוא צבע מקשר הנחוץ בדרך כלל בעת  צביעת דלתות פנים שהם חלקים מאוד ויש חשש שהצבע לא ייתפס.

טיפ מספר 5 – איזה סוג צבע לבחור?

כאן תלוי הדבר בסוג של הדלת. אם מדובר בעבודה של צביעת דלת פנים מעץ, שתרצו לשמור על המראה תוכלו לבחור בצבע שקוף, במקרים אחרים תוכלו ללכת על הצבע האטום.

בכל מקרה, תמיד כדאי לפנות אל המקצוענים.

 

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

Call Now Button
נגישות
× איך אוכל לעזור לך?