עבודה עם תו תקן

דף ראשי / עבודה עם תו תקן
סף דור

 עבודה עם תו תקן ישראלי ותו תקן ISO

מהו תו תקן ישראלי?

תו תקן ישראלי, נועד בכדי לקבוע רמת עבודה וגימור העונים לפרמטרים שנקבעו על ידי מכון התקינה הישראלי. המטרה היא לקבוע את איכות המוצר תוך שמירה על פרמטרים קבועים כגון משקלים ומידות חומרי הגלם והמוצר הסופי. התקינה קובעת גם את איכות תהליך העבודה תוך שמירה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה. כך התקן שומר עלינו הן במישור הבריאותי- ייצור המוצר נעשה תוך התחשבות באיכות הסביבה ודאגה למשאבים הטבעיים במדינת ישראל, וכמובן תוך דאגה שהמוצר הסופי יעמוד בצרכי הקהל הישראלי ובתקן.

 

התקן שנקבע על ידי מכון התקנים הישראלי, ניתן כשחברה עובדת ומייצרת תוך כדי שמירה על בטיחות ובריאות העובדים והציבור, הגנה ושמירה על איכות הסביבה, התאמת המוצר לצרכן הישראלי ולשימושיו וכמובן לוודא כי המוצר הסופי הינו עומד באיכות הנדרשת. ולמנוע הוצאות כספיות בעתיד שעשויות לנבוע מהשימוש במוצר המיוצר בחברה. כל מוצר המיוצר בחברה, חייב לעמוד בביקורות ולהיות מיוצר לפי תהליך היצור שקבע מכון התקנים בהינתן צו התקן. כך יש להתאים כל תהליך עבודה בעתיד לפי אותו תהליך שנקבע, כל שינוי בתהליך הייצור חייב לעבור בדיקת מכון התקנים ואישורו תוך כדי התאמתו לדרישות התקן. שיטת העבודה, הייצור והן המוצר הסופי, עשויים לעבור בדיקות פתע בכל עת וכך מוודאים כי אכן החברות עומדות בדרישות התקן שניתן להן.

 

מהו תו תקן איכות ISO 9001?

ISO 9001 מגדיר למעשה את הדרישות אשר המפעל/החברה צריכה לעמוד בפניהן בכדי לקבל את תו האיכות. מטרת התו היא לוודא כי המפעל יכול לספק את המוצר הנדרש מבחינת איכות וכמות באופן תדיר, תוך שמירה על נהלי עבודה מפורטים ודייקנים אשר מטרתם לשפר את איכות העבודה. התקן דורש בתהליך העבודה את תהליך בדיקת החומרים שתואמים לתקן הישראלי ואיכותם, בדיקת כלל תהליך הייצור, שמעבר לדרישה שיהיה איכותי, על העובדים מוטלים דרישות ונהלי עבודה בכדי לשמור על חייהם ועל הסביבה. וכמובן ביקורות איכות בכדי לוודא שהמוצר הסופי עומד בדרישות הצרכן ותהליך הכנו עמדו בדרישות התקן.

 

עמידה בתקן ISO 9001 באה לוודא כי אכן המוצר יהיה מותאם לצרכן תוך כדי מערכת לשיפור התהליכים, במטרה לתת עבודה איכותית בזמן קצוב ודרוש ולאורך זמן. התקן עצמו שם דגש על התמקדות בלקוח הקצה תוך הבנה ברצונות הלקוחות וכך לעבור לתהליך ייצור שבסופו הלקוח יקבל את שביקש. התקן דורש מערכת ניהול איכות מועילה במפעל. לאחר עמידת המפעל/ החברה בדרישות התקן, יינתן התו. הדבר יבטיח תהליך עבודה אפקטיבי ואיכותי עבור הלקוח הסופי. חברה המחזיקה בתקן ISO 9001, שמה דגש על טובת הלקוח ורצונותיו ומראה כי ברצונה לשפר ולייעל את עבדותה עבורה ועבור לקוח הקצה. אצלנו ב"סף דור" אנו רואים ביחסים עם לקוחותינו את הערך המשמעותי ביותר. לכן אנו עובדים תחת הפיקוח של תו תקן ישראלי ו ISO 9001 והכל בכדי להבטיח מוצר איכותי וזמן אספקה מהיר.

 

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

נגישות
× איך אוכל לעזור לך?