על דלתות אוטומטיות בשימוש היומיום

דף ראשי / על דלתות אוטומטיות בשימוש היומיום
סף דור

למרות שרובנו מקשרים את המונח "דלתות" לדלת הביתית המוכרת, הרי שבמחשבה מעמיקה יותר ייתכן ונגלה שאנחנו משתמשים בדלתות אוטומטיות לא פחות במהלך היומיום שלנו, ואולי אפילו יותר – החל מדלתות המעלית, דלתות האוטובוס או הרכבת, הדלת במקום העבודה שלנו, הדלת לקניון או לסופרמרקט, ועוד.

העניין הוא שאנחנו כמעט ולא שמים לב לנוכחותן ברוב הזמן, וזו בדיוק ההוכחה שהן פועלות כפי שצריך –  שכן דלת אוטומטית טובה, היא בדיוק זאת שתשתלב בצורה כל כך אינטגרלית ומותאמת לסביבתה עד שלא נשים לב אליה כלל.

מה הן דלתות אוטומטיות ומדוע כל כך הרבה עסקים משתמשים בהן?


בעוד שדלתות ציר סטנדרטיות ישמשו אותנו לרוב בהקשר של מגורים פרטיים, ולעתים אף כדלתות פנים במשרדים, הרי כשזה מגיע למפעלים, מבני מסחר ותרבות, חנויות ומשרדים, השימוש יהיה לרוב בדלתות תעשייתיות מסוגים שונים, כאשר אחד מהסוגים המרכזיים הינן דלתות אוטומטיות.

דלתות אוטומטיות, כשמן כן הן – דלתות הנפתחות ונסגרות באופן אוטומטי על ידי חיישנים, ללא מגע יד אדם, והן מאפשרות לעבור בצורה חלקה, בטיחותית וחסרת הפרעות בין מיפתחים שונים.

יתרונן הגדול בא לידי ביטוי בעיקר במבני תעשייה, לוגיסטיקה ומפעלים, בהם המעבר במפתח נעשה בצורה ממוכנת, או כאשר הידיים אינן פנויות לפתיחת הדלת. דלת אוטומטית במקרה זה חוסכת במצטבר זמן עבודה רב, ואף מגבירה את הבטיחות בעבודה.
במרכזי סחר, תרבות, חנויות, או משרדים, דלתות אלו משמשות בנוסף גם כסמל סטטוס המחזק את תדמית המותג.

אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של הדלתות האוטומטיות, וסיבה נוספת שיותר ויותר בתי עסק עוברים לשימוש בהן, הינו בשמירה על טמפרטורת המבנה (שכן ברירת המחדל שלהן היא במצב סגור), דבר המגביר את היעילות האנרגטית ומוביל לצמצום בהוצאות החשמל על מיזוג אוויר. מספר השניות בהן הדלת הביתית שלנו פתוחה כדי לאפשר כניסה ויציאה לבית שלנו אולי לא נראות לנו משמעותיות, אבל אם תחשבו על מבנה ציבור גדול וממוזג, אליו נכנסים ויוצאים אנשים בתדירות גבוהה, הרי שמדובר פה כבר על סקלת חיסכון בדרגה אחרת לגמרי.כיום ניתן למצוא דלתות אוטומטיות ייעודיות כמעט לכל שימוש כגון: דלתות אוטומטיות למתקני קירור, לחדרים נקיים, לתעשיית המזון, מרכזי לוגיסטיקה ועוד, והן הפכו לכלי עבודה משמעותי ביותר, למרות שכמעט בלתי מורגש (ואולי בגלל שלא מורגש), במקומות עבודה רבים. בסבירות גבוהה שגם במקום העבודה שלכם, או לכל הפחות בדרך אליו.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

Call Now Button
נגישות
× איך אוכל לעזור לך?