כך תשלבו את שיפוץ הנכס עם איטום מקיף וקפדני

דף ראשי / כך תשלבו את שיפוץ הנכס עם איטום מקיף וקפדני
סף דור

כך תשלבו את שיפוץ הנכס עם איטום מקיף וקפדני

איטום הנכס הוא חלק בלתי נפרד מעבודת השיפוץ. מדוע, מתי ומה מומלץ לעשות באיטום?

ברגע שהחלטתם על שיפוץ הנכס שלכם, בין אם מדובר על ביתכם, על המשרד או על בית הקפה שלכם, אתם תהיו עסוקים ברישומים ותכנונים של נראות הנכס, החלל שבתוכו ודלתות פנים שיגדירו את המרחבים השונים. רוב המוקד סביר שיהיה כיצד לעצב את המרחב באופן שיהיה נעים להסתובב בו ותהיה התחושה שאתם רוצים להעניק לו (ביתיות, רשמיות, יוקרה, עליזות, ועוד).

אך, אם לא תקחו בחשבון את נושא איטום הנכס כל ההשקעה שלכם תהיה תחת סכנה מתמדת. ישנם בעלי מקצוע מומחים בתחומם כמו הראשון באיטום שמוודאים וופועלים לשמירת הנכס כמו שהוא וכמובן באופן עקיף על שוויו וההשקעה שלכם בו.

מדוע מומלץ לוודא שהנכס אטום?

במהלך תכנון העיצוב אתם מחליטים על סוג החומרים מהם יהיו עשויים המרחבים השונים. למשל, השיש, דלתות פנים, משקופים, חלונות, קירות ועוד. עם המגוון הרחב שיש כיום, תוכלו לתכנן בית שבבסיסו עשוי מעץ או משולב ביחד עם מתכת וזכוכית. לרוב, הנזקים מתחילים באזורים בהם יש יותר לחות או מקומות כמו משקופי הדלתתות הפנימיות. מעבר לכך, הנכס יהיה מרוהט ועם אביזרים וחפצים אישיים חשובים ויקרים. האיטום נועד לסגור את המרחב החיצוני, כלומר, הגג, הקירות, המרפסת כך שהסבירות לפגיעה בתשתית ובתכולת הבית תהיה נמוכה ביותר.

האיטום הוא זה שימנע פגיעה ביסודות הנכס כמו הקירות והגגות והוא זה ימנע פגיעה ונזקים לציוד ולחפצים שבתוך הנכס. התמקדות רק בשיפוץ מבלי לתת את הדעת לאיטום אולי לא יורגש בתחילה, אך ככל שהזמן יעבור, הנזקים יגדלו, יהיו מורגשים יותר ומשמעותיים יותר.

מתי מומלץ לוודא שהנכס אטום?

הזמן המומלץ נתון לשיקול דעתכם ובהתאם לנכס ולהיקף השיפוץ. החשוב ביותר הוא לקחת בחשבון את האיטום בתוך תהליכי התכנון של השיפוץ, ולהחליט יחד מתי משתלב האיטום. אולי עדיף יהיה בסיום השיפוץ ואולי עדיף כבר בתחילה היות על שיפוץ ממוקד מאוד. האיטום בדיוק כמו ההחלטה על סוגי דלתות הפנים חייב להיות כבר בהתחלה כדי לא להתקע עם מבנה קיים וחדיש שצריך לעשות בו שיפוצים רק בגלל שלא נעשו מדידות נכונות או שרואים שיש נזילות במקומות מסויימים.

מה מומלץ לעשות באיטום?

בקצרה ככל שהאיטום מקיף יותר ונעשה באופן רציף יותר, כך האיטום יותר יעיל לאורך זמן. בעל המקצוע, עוד בשלב הראשוני, יעשה סקירה של המבנה עצמו ויגלה נקודות תורפה וליקויים קיימים ומתוך כך יבנה את תכנית האיטום הנכונה.

גם אם השיפוץ בחלקים עם כוונה להרחבה עתידית, בתכנון וודאו שלקחתם בחשבון את כל היסודות אשר יש סיכוי שייפגעו במהלך השנים.

מעבר לכך, בחרו בסוג האיטום בהתאם ליסודות המבנה, התכולה והחומרים מהם עשוי שלד הנכס. כך גם המיקום הגיאוגרפי של המבנה חשוב לבחירת סוג האיטום.

שילוב בין השיפוץ לבין האיטום, יאפשר מבנה חזק ומוגן לאורך זמן.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

Call Now Button
נגישות
× איך אוכל לעזור לך?