טיפים להחלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה

דף ראשי / טיפים להחלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה
סף דור

טיפים להחלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה

הדלתות מתקלפות? אתם כבר לא מרוצים מהמראה שלהם ומהאופן בו הן משפיעות על האווירה בבית? עשיתם שורה שלמה של מהלכי עיצוב לבית אבל איכשהו הדלתות לא מצליחות להשתלב במרחב החדש? אפשר פשוט להחליף את הדלתות וטוב יותר אם תעשו זאת במסגרת פרויקט שיפוץ דירה רחב. בשורות הבאות ניתן לכם מספר טיפים חשובים בכל הקשור להחלפת דלתות בפרויקט שיפוץ דירה.

בחירת דלתות בכפוף לתמונת העיצוב הכוללת

תחילה, עליכם לבחור את הדלתות שאתם קונים. בשלב הזה בא בחשבון כמובן גם עניין התקציב שעומד לרשותכם, אבל בכל תקציב שהוא, יהיה עליכם לבחור את הדלתות בהתאם לעיצוב הכולל של הבית ולתוצאה הצפויה בסוף תהליך השיפוץ. את ההחלטה על מאפייני הדלתות כדאי לעשות בליווי מעצב פנים שגם יוכל להכווין אתכם בנושא איכות הדלתות השונות, מילוי הדלתות, סוגי הצירים, סוגי הציפוי וכן הלאה.

מדידה על ידי איש מקצוע בלבד

בהזמנת דלתות, לכל מפתח דלת יש להתאים דלת משלו. לשם כך יש לבצע מדידה של כל מפתח – אל תקחו את האחריות למדידות לתנו לקבלן השיפוצים לקחת את המידה -ולכן חשוב תבחרו בקבלן מקצועי כמו היחידה לשיפוצים שתדע לקחת מידות רוחב בשלושה מפלסי גובה, גובה המפתח, רוחב הקיר שבו פתוח המפתח, הכיוון שאליו צריכה להיפתח הדלת (קובע האם הידית תותקן בצד ימין או צד שמאל של הדלת) וכן הלאה. מדידה זו דורשת ידע מקצועי ואחריות. אם אתם מבצעים את המדידה בעצמכם אתם לוקחים על עצמכם את האחריות לכל טעות שתוביל לייצור דלתות שלא מתאימות. על כן, מומלץ להשאיר את המדידה לאיש מקצוע ובעדיפות עליונה מטעם החברה ממנה קניתם את הדלתות.

מילוי דלת וציפוי

כיום, ישנם פתרונות רבים ומגוונים בעולם הדלתות, בין היתר על מנת לאפשר לכל אחד להתחדש בדלתות בכל רמת תקציב. יחד עם זאת, לפני שאתם פונים לבחור בדלתות הזולות ביותר כדאי שתלמדו על שני נושאים חשובים: מילוי הדלת והציפוי שלה. מילוי הדלת יכול להיות מבוסס על קרטון או על לוח פלקסבורד. האופציה השנייה מספקת לכם רמת חוזק גבוהה יותר, רמת איטום גבוהה יותר מפני רעש ורמת עמידות גבוהה יותר של הדלת. מילוי קרטון הוא מילוי פשוט מאוד ולא איכותי. בעניין ציפוי הדלת, מומלץ לבחור בדלת עם ציפוי פורמייקה אם כי זוהי הגרסה היקרה ביותר שתוכלו למצוא. ישנם ציפויים חדישים וטובים אך הימנעו מציפויים המבוססים על מדבקה, שכן זו נוטה להתקלף מהר מאוד.

דלת אמבטיה

בכל דלת אמבטיה ודלת שירותים הקפידו לשלב מפתח אור. כיום ניתן לשלב מפתח קטן ועגול ללא צורך בשילוב חלון גדול עם זכוכית אטומה. אפשרות זו תוזיל מאוד את עלות הדלת ועדיין תאפשר לכם להיעזר במפתח האור בכדי לדעת האם ישנו מישהו בחדר השירותים או שאפשר להיכנס. שימו לב לכך שאיטום דלתות הינו אפשרי גם כן במידה ותרצו להשתמש בדלתות הקיימות שלכם ולשדרג אותן במהלך השיפוץ.

אחריות על הדלתות והעבודה, זמני אספקה ורמת שירות גם הם אלמנטים שאתם רוצים לבדוק, אם כי במסגרת פרויקט שיפוץ דירה, צפוי הקבלן לטפל בכל זה.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

Call Now Button
נגישות
× איך אוכל לעזור לך?