הוספת דלתות פנים בעת בניה קלה

דף ראשי / הוספת דלתות פנים בעת בניה קלה
סף דור

על מנת להוסיף קומה לבתים ומבנים רבים בוחרים האנשים ובהמלצת אנשי המקצוע בבנייה קלה ולא בכדי, מדובר בשיטת בנייה שכפי שמה איננה מעמיסה רבות על המבנה שתוכנן מראש למספר קומות מוגבל. אחד מהיתרונות הגלומים בבנייה קלה הינו שמתאפשרת הכנת קירות המבנה במפעל כך שניתן להימנע מתקופת שיפוץ ממושכת בה מופרע סדר היום של שוכני המבנה ומאפשר לרוב גם להימנע מפינוי המבנה או להתפנות לתקופת זמן קצרה בלבד.

מוסיפים חדרים לבית

במידה והחלטתם לבצע תהליך של הוספת חדרים לבית באמצעות בנייה קלה, ככל הנראה שבמידה והבית בנוי טוב אנשי המקצוע יוכלו לאשר לכם לבצע את עבודה זו. למעשה, מדובר בשיטת בנייה שנהייתה נפוצה בישראל כאשר מסיבות רבות אנשים מעוניינים בהוספת יחידות דיור בביתם או בהגדלת היצע החדרים לצרכים שונים. במידה והנכם מוסיפים קומה בה יהיו כמה חדרים, בין עבודות האינסטלציה, החשמל ושאר העבודות הנדרשות, יש להתקין גם דלתות פנים וחוץ לחדרים ולקומה החדשה וכמו כן מומלץ לרכוש את הדלתות בעת ביצוע עבודות הבנייה על מנת לקבל את מלוא התכולות של בניה קלה עד מפתח הכוללת את כלל העבודות הדרושות.

איך בוחרים דלתות פנים?

כמו בחירת המאפיינים של הוספת הקומה, גם רכישת דלתות פנים מתחילה מאפיון מבנה הקומה החדשה כמו גם הצרכים מהדלת. היצע הדלתות מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות ואלו דלתות הזזה ודלתות כנף. כיום, ניתן למצוא דלתות הזזה המיועדות לתוך המבנים אשר לא גורמות לרעשי חריקה ובנוסף בתכנון נכון של הקומה החדשה ניתן לתכנן שאלו ייכנסו הישר אל תוך נישה בקיר כך שהאסתטיקה של הדלת כשהיא פתוחה גבוהה וכמו כן מתאימות במיוחד כתוספת דלתות פנים לצורך חלוקת אזורים בעת הצורך. כאש מדובר בדלתות הכנף, ניתן לבחור בדלתות כנף עם צירים נסתרים אשר עוזרות במניעת היתפסות של האצבעות בדלת ונחשבות לאיכותיות.

ניתן למצוא דלתות פנים העשויות מחומרים שונים. ניתן למצוא דלתות עץ, MDF וכמו כן ניתן להשיג דלתות שמסגרתן עשויה עץ אך הן ממולאות בחומרי בידוד שונים. דלתות אלו מספקות תוצאות מרביות כאשר מדובר בבידוד רעשים וגם בשמירה על קור וחום בעת הפעלת אמצעי מיזוג אוויר בתוך החדר (או מכניסת חום וקור). כמו כן ישנם מגוון של סוגי ציפויים לדלתות מהם ניתן לבחור.

שלבים בתכנון בניית קומה נוספת בשיטת בניה קלה

ישנם כמה שלבים בעת תכנון תהליך של הוספת קומה בבנייה קליה. ראשית, לרוב יידרשו אישורים שונים כאשר אלו גם יכולים לכלול אישור של אחוז מסוים מהתושבים הקרובים להוספת הקומה בביתכם. לאחר מכן, הנכם יכולים להתחיל בחיפוש ומשא ומתן עם בעלי מקצוע בנושא וכמו כן חשוב לציין שישנן הסמכות לבניה קלה שיש לוודא שבעלי המקצוע מחזיקים בהן. שלב מהותי בתכנון בניית קומה נוספת הינו תכנון לוח הזמנים שכן לרוב מתאפשר בבנייה קלה להימנע מהפרעות ממושכות לסדר היום של המבנה.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

נגישות