דלת הכניסה לבית

דף ראשי / דלת הכניסה לבית
סף דור

התאמת דלת הכניסה לבית – לדלתות הפנים

הדלתות הן חלק מרכזי מעיצוב הבית כולו

דלת הכניסה לבית ודלתות פנים מהוות פריט עיצובי מרכזי בבית, מתוקף גודלן הגדול. בעבר, ההשקעה בדלתות מעוצבות הייתה פחות בהרבה מימינו, בהם כל חברת דלתות שמכבדת את עצמה מציעה דלתות דקורטיביות וייחודיות. בעוד שבעבר רובנו היינו בוחרים בדלתות עץ פשוטות בתור דלתות הפנים, היום זהו עולם עיצובי שלם בו ניתן לבחור דלתות פנים בכל צבע אפשרי.

דלת הכניסה לבית גם היא חשובה מאוד עבור עיצוב הבית, שכן היא מעניקה את הרושם הראשונה של הנכנסים אליו. דלת הכניסה צריכה להיות תואמת מבחינת הסגנון שלה לדלתות הפנים, על מנת ליצור הרמוניה טובה בין כל חלקי הבית. בעיקרון, כדאי לבחור קודם כל את דלתות הפנים, כיוון שהן מהוות נתח משמעותי יותר מבחינת הכמות והגודל בבית. לאחר בחירת דלתות אלו, כדאי להתאים את דלת הכניסה אליהן.

כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים דלתות פנים

לפני שאתם מעצבים את הבית שלכם עם דלתות פנים, כדאי להתייחס למספר עניינים חשובים:

  • התאמת הדלתות לעיצוב הבית – לבתים שונים יש סגנונות עיצוביים שונים. בעוד שבבית אחד יכול להיות סגנון מודרני שמאופיין בצבעים ניטרליים, באחרים יכול להיות לדוגמה סגנון כפרי שמאופיין בחומרים כמו עץ ואבן. הדלתות שבוחרים עבור הבית צריכות להתכתב עם הקו העיצובי שלו. עבור סגנונות מודרניים מומלץ לבחור בדלתות פנים המשלבות בין גוונים לבנים לבין קישוטי מתכת לדוגמה, אך לסגנון כפרי אפשר לבחור דווקא בדלתות עץ.
  • מעבר אור דרך הדלתות – בחדרים מסוימים נרצה שיהיה מעבר אור דרך הדלת. לדוגמה, בחדר האמבט נרצה שיהיה חלון קטן בדלת שיאפשר לדעת אם האור בחדר דלוק או לא. דוגמה נוספת היא עבור מטבחים בהם יש מרפסת מטבח. התקנת דלת עם חלון אור תאפשר להשיג מטבח מואר יותר במהלך היום. אם כן, כדאי לחשוב על הצורך במעבר אור דרך הדלת כאשר רוכשים אותה.
  • לא לשכוח את התפקיד של הדלת עצמה – בסופו של דבר, התפקיד של הדלתות הוא להגדיר חללים שונים ולאפשר לנו לסגור אותם בעת הצורך. כדי שדבר זה יתבצע כראוי, צריך לקנות דלת איכותית שמנגנון הנעילה שלה יחזיק מספיק זמן. צריך לחשוב גם על שכפול מפתחות לדלת, שאמור להתבצע בצורה נוחה ולהתאפשר בקלות. שכפול מפתחות לדלת הוא קריטי במיוחד כאשר מדובר בדלתות ממ"ד ממוגנות, בהן הנעילה היא ממש הכרחית לתפקוד של הממ"ד כמרחב שיגן על בני המשפחה.
  • השוואת מחירים – הרבה פעמים, המותגים המפורסמים של הדלתות יעלו יותר כסף מחברות פחות מוכרות. אולם, לא תמיד יש הבדל כלשהו באיכות הדלת. ביצוע השוואת מחירים מפורטת יאפשר לכם למצוא דלתות מצוינות תוך חיסכון של כסף רב.

עכשיו, צריך להתאים גם את דלת הכניסה לבית

לאחר שהחלטתם על קו עיצובי אחיד בדלתות הבית, הגיע הזמן לבחור את דלת הכניסה לבית. דלת זו היא שונה מדלתות פנים מעוצבות כיוון שהיא צריכה להיות בעלת מנגנון נעילה משמעותי יותר. דלת זו היא המחסום העיקרי מפני פורצים וגנבים ולכן היא דורשת הקפדה יתרה על החוזק ועל האיכות שלה. כדאי לבחור את דלת הכניסה קודם כל לפי רמת האיכות שלה, אך עדיף לא להתעלם מכך שהיא צריכה להיות מעוצבת בצורה שתתכתב עם שאר הבית.

היום ניתן למצוא דלתות כניסה מרשימות במיוחד שמצד אחד מעניקות דקורטיביות רבה לבית ומצד שני מספקות הגנה מושלמת עליו. כדאי לחפש אחר דלת שמתאימה מבחינת הגוון, הטקסטורה והמראה הכללי לדלתות הפנים.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו וקבלו את כל העידכונים למייל

Call Now Button
נגישות
× איך אוכל לעזור לך?